Zapisz się

TRENING FUNKCJONALNY

To trening którego zadaniem jest ogólna poprawa sprawności, wzmocnienie mięśni, kształtowanie prawidłowej postawy ciała podczas wykonywania różnych codziennych czynności, a także praca nad kondycją i wydolnością. To seria intensywnych ćwiczeń, które wzmacniają mięśnie, ale nie powodują ich zbytniego rozrostu. W trakcie treningu używa się różnych przyrządów treningowych jak również pracuje się z ciężarem własnego ciała, co dodatkowo przyczynia się do wzmocnienia zakresu ruchomości stawów.

Pozytywnym skutkiem ubocznym takich ćwiczeń będzie też redukcja masy ciała i poprawa jędrności skóry. Efekty treningu funkcjonalnego to przede wszystkim ogólna poprawa wydolności, smuklejsza sylwetka (trening doskonale pomaga spalić tkankę tłuszczową), poprawa krążenia, większa wytrzymałość. Dzięki niemu wzmacniają się również stawy i ścięgna. 

Zapisz się

PILATES

Połączenie treningu wzmacniającego oraz modelującego prowadzonego zgodnie z filozofią twórcy metody Josepha Pilatesa. Zajęcia stanowią miks ćwiczeń rozciągających i treningu siłowego. Wykonywane w trakcie ćwiczenia rozciągają, uelastyczniają oraz rozbudowują i zaznaczają mięśnie całego ciała, koncentrując się na mięśniach głębokich tułowia (Core). Dodatkowo trening pomaga zbudować silny, umięśniony brzuch.

Ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie posturalne, co ma zbawienny wpływ na kondycję całego ciała a szczególnie kręgosłupa. Podczas treningu popracujesz nad stabilizacją oraz czuciem głębokim. To wszystko dzięki ruchom, które wykonywane są w świadomy i jakościowy sposób. Regularne treningi mogą redukować napięcie w przeciążonych okolicach a nawet odwracać nabyte wady postawy. Zajęcia skierowane zarówno dla kobiet jak i mężczyzn na każdym poziomie zaawansowania.

MILEO DANCE

Karolina Szafran

ul. Średnia 37/19H

62-100 Wągrowiec

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Zapisz się

POUND®

To pierwszy na świecie trening zainspirowany uzależniającą, energetyzującą i wyciskającą poty grą na perkusji. Trening z wykorzystaniem specjalnie wyważonych pałeczek Ripstix®. Jest świetną alternatywą dla tradycyjnych zajęć fitness, nowość na polskim rynku, program niezwykle popularny w USA. Niesamowity, energetyczny trening angażujący wszystkie partie mięśniowe, połączenie wzmacniania i cardio, gwarantuje setki spalonych kalorii i świetną zabawę! Zaprojektowany z myślą o wszystkich poziomach sprawności, POUND® zapewnia doskonałą atmosferę, pozwala się rozluźnić, naładować pozytywną energią, poprawić stan zdrowia oraz poczuć się jak gwiazda rocka!
 

Zapisz się

JOGA

Joga to filozofia, wywodząca się z Indii, która ma na celu połączyć ciało, umysł i duszę. Jest to więc praktyka uważności i rozwoju osobistego. Aktualnie joga w świecie zachodnim ewoluuje tak, aby każdy znalazł w tej praktyce coś wartościowego dla siebie.

Zajęcia dla osób zarówno stawiających pierwsze kroki w praktyce jak i osób, które już na jogę uczęszczały. 

Zajęcia stawiają na naukę fundamentów niezbędnych do tego, aby dalsza praktyka była świadoma i bezpieczna, uczy słuchać swojego ciała. Koncentruje się na podstawowych asanach, właściwym ułożeniu ciała w pozycjach.Wszystkie pozycje wykonujemy krok po kroku zaczynając od najłatwiejszych, stopniowo rozbudowując swoją praktykę. Warto, by początkujący korzystali z pomocy do ćwiczeń w postaci klocków czy pasków do jogi.

Zapisz się

STRETCHING

Trening o niskiej intensywności skierowany do osób, które poszukują skutecznego sposobu na wsparcie ogólnej wytrzymałości organizmu oraz dążą do poprawy kondycji psychicznej. Trening uaktywnia mięśnie całego ciała, a także wspiera pracę i funkcje układu kostnego oraz stawów a przy okazji pozwalają się wyciszyć. Stanowi wsparcie dla układu wydolnościowego i pomaga w budowie silnego, sprawnego oraz odpornego na fizyczne i psychiczne obciążenia organizmu. Ułatwia też powrót do pełnej sprawności po urazach lub po dłuższym okresie braku aktywności fizycznej.  Efekty stretchingu mogą znacznie wpłynąć na jakość życia, zwłaszcza osób, które spędzają długie godziny na siedząco i borykają się np. z bólem pleców. 

Zapisz się

Zapisz się

AKTYWNA W CIĄŻY

Bezpieczny i kompleksowy trening przeznaczony dla kobiet chcących aktywnie przejść przez okres ciąży, a następnie bezpiecznie wrócić do aktywności fizycznej po porodzie. Zajęcia wzmacniające oraz uelastyczniające poszczególne partie mięśniowe, które wymagają szczególnej uwagi w trakcie ciąży. Trening pozytywnie wpływa na zmniejszenie dolegliwości bólowych spowodowanych zmianami zachodzącymi w organizmie w trakcie ciąży. Na zajęciach poznasz ćwiczenia oddechowe, zaktywizujesz mięśnie dna miednicy a także opanujesz techniki relaksacji, które pomogą świadomie przygotować się do porodu. 

UWAGA! Udział w zajęciach jest możliwy wyłącznie na podstawie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwskazań zdrowotnych do aktywności w ciąży. 

 

ZAJĘCIA DLA DOROSŁYCH

Zapisz się

Zapisz się

Zapisz się

Zapisz się

TANIEC TOWARZYSKI DLA PAR

Kurs dla par rozpoczynających swą przygodę z tańcem odbywa się wg Światowego Programu Tanecznego (WDP,) co oznacza, że umożliwia dobrą zabawę z każdą osobą , pod każdą szerokością geograficzną. Pełny kurs podstawowy to 3 miesiące nauki, z czego pierwszy obejmuje najbardziej praktyczne i przydatne tańce na każdą imprezę.

Na kursie oprócz zapoznania się z podstawowymi krokami i figurami tańców : latynoamerykańskich (samba, salsa, cha cha cha, rumba, jive), standardowych (walc angielski, walc wiedeński, tango, fokstrot, quickstep), popularnych (rock and roll, blues, oraz najpraktyczniejszego na każdą taneczną zabawę – discofox, tzw. 2 na 1) dowiedzą się Państwo o zasadach poruszania się po parkiecie, interpretacji muzyki, aby łatwiej bawić się na każdej imprezie.

PIERWSZY TANIEC 

Zajęcia indywidualne przygotowujące narzeczonych do pierwszego tańca. Specjalnie dla Was i zgodnie z Waszymi życzeniami stworzymy pierwszy taniec, który zostanie w pamięci na zawsze, zaskoczy gości weselnych wyjątkową choreografią i sprawi, aby Wasze wesele było naprawdę wyjątkowe. Pomożemy w doborze muzyki, stworzymy choreografie, podpowiemy jak poczuć się swobodnie w tańcu w tak ważnej chwili. Rozumiemy jak stresujące i czasochłonne jest zorganizowanie wesela, dlatego staramy się przeprowadzić narzeczonych komfortowo przez ten ważny etap udzielając wielu praktycznych wskazówek.

Pierwszy taniec to nie tylko kroki i figury taneczne - to przede wszystkim wizualizacja uczuć między Młodą Para. Dlatego 90% jakości pierwszego tańca to przyjemność, którą czerpiecie ze wspólnego tańca i bycia w tym momencie razem. 

 

 

SOLO LATINO LADY

Masz problem z namówieniem swego partnera na formę ruchu jaką jest taniec, a marzysz o nauczeniu się tańców latynoamerykańskich (i nie tylko) – te zajęcia są dla Ciebie.

SOLO LATINO LADY to porcja zmysłowego, ekspresyjnego tańca - szkoła wdzięku i seksapilu a to wszystko w latynoamerykańskich rytmach porywających do tańca.  Zajęcia mają na celu usprawnić całe ciało. Te zajęcia nie tylko kształtują zgrabną sylwetkę, ale również poprawiają nastrój. Taniec to najbardziej optymalna porcja ruchu, gwarantująca wyciszenie nerwów, dotlenienie mózgu, rozładowanie napięć i złych emocji. Poczujesz świadomość swojego ciała, lekkość i grację ruchów, falujące rytmy bioder i ramion - wszystko to, aby po postu ”Być kobietą!”.

Zajęcia są przeznaczone dla wszystkich pań oraz dziewcząt – niezależnie od ich wieku oraz budowy. 

HIGH HEELS

To energetyczne i zmysłowe zajęcia taneczne dla kobiet, podczas których wydobędziemy z naszych uczestniczek kobiecość, grację, seksapil i pewność siebie. Połączenie stylu high heels i sexy dance w łatwym i przyjemnym wydaniu. Zajęcia w formule Open Class, więc możesz dołączyć w każdej chwili.

Podczas zajęć poznasz m.in. technikę poruszania się w obcasach, nauczysz się podstawowych kroków tanecznych by stworzyć z nich ciekawe choreografie. To więcej niż zajęcia taneczne, to wspaniałe spotkania w babskim gronie, kobiecy magnetyzm uwalniany z każdym tanecznym krokiem, pewność siebie i świadomość własnego ciała.

STEP

Zajęcia odbywające się na specjalnej platformie mające na celu wzmocnienie mięśni, spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej, kształtowanie głównie dolnych partii ciała, oraz zwiększenie kondycji, a to wszystko w rytmie dynamicznej muzyki nadającej tempo zajęć. Step jest treningiem zbudowanym z choreografii z wykorzystaniem platformy dla podniesienia intensywności i efektów treningu. Odpowiednio dobrane kroki i wskazówki instruktora przeprowadzą Cię z łatwością przez cykl zajęć. Ćwiczenia na Stepie doskonale działają na mięśnie nóg, pośladków, wzmacniają układ sercowo-mięśniowy, kondycję, pomagają stracić zbędne kilogramy.

Zajęcia mają również część wzmacniająca, której celem jest wysmuklenie i rzeźbienie całej sylwetki, oraz poprawa wytrzymałości mięśni całego ciała, poprzez serie ćwiczeń w pozycjach izolowanych z wykorzystaniem stepu. Połączenie tych dwóch faz sprawia, że zajęcia wspaniale wpływają na spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawiają kondycję, oraz kształtują i ujędrniają całe ciało.

Zapisz się

ZDROWY KRĘGOSŁUP

To specjalistyczne zajęcia sportowe mające na celu poprawę ruchomości kręgosłupa, jak i zadbanie o jego kondycję. Dzięki proponowanym ćwiczeniom można pozbyć się dolegliwości bólowych kręgosłupa, a także uniknąć poważniejszych schorzeń tego narządu jak zmiany zwyrodnieniowe czy skrzywienie. Ćwiczenia prowadzą do stabilizacji i wyrównania napięć mięśniowych w obrębie kręgosłupa. Pomagają odciążyć kręgosłup i utrzymać prawidłową postawę. Świetny trening prozdrowotny, który wzmocni mięśnie grzbietu, zwiększy ruchomość kręgosłupa i wzmocni całe ciało. To jednak nie wszystko, specjalny zestaw ćwiczeń idealnie sprawdzi się, aby rozluźnić i odprężyć całe ciało i zrelaksować umysł.

To świetne zajęcia dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i zredukować dolegliwości związane z wadami postawy, jednak szczególnie polecamy je osobom, które dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej lub nie mogą korzystać z innych form dbania o kręgosłup.

Zapisz się

AERIAL FITNESS

To połączenie pilatesowego wzmacniania w hamaku, rozciągania, jogi, akrobacji i relaksacji.  Idealna forma dla osób, które chcą szybko wzmocnić i ustabilizować mięśnie kręgosłupa oraz wypocząć po aktywnym dniu.

Hamak nie tylko stanowi rekwizyt do ćwiczeń, ale przede wszystkim wykorzystywany jest w celu rehabilitacyjnym i wzmacniającym. Pozycja odwrócona, która pojawia się na zajęciach jest bardzo korzystna dla naszego kręgosłupa. Dajemy krążkom międzykręgowym przestrzeń i czas, aby znów stały się elastyczne i spełniały swoje anatomiczne funkcje. Takie ułożenie odciąża dyski kręgosłupa, rozluźnia napięcie mięśniowe i zmniejsza bóle pleców. 

Przy okazji ćwiczeń możesz poczuć się przez chwilę jak dziecko na trzepaku. To zajęcia, w których uczestniczyć może każdy. Dobór odpowiednich pozycji, ma na celu przywrócić energię, odżywić ciało i zrelaksować.